Home

Kreatywne pomysły na realizowanie edukacji domowej

Kreatywne pomysły na realizowanie edukacji domowej

Realizowanie edukacji domowej jest dużym wyzwaniem. Dziecko, które jest w domu, ma dookoła wiele bodźców rozpraszających. Dodatkowo, często dom kojarzy mu się z wypoczynkiem i zabawą, przez co niechętnie angażuje się ono w lekcje. Sprawa komplikuje się, kiedy zajęcia odbywają się w formie online. Nauczyciel ma utrudniony kontakt z uczniem i ciężko jest utrzymać jego uwagę na omawianym temacie. W takich przypadkach należy wykazać się kreatywnością.

Kreatywne pomysły na edukację domową

Jakie są kreatywne pomysły na realizowanie edukacji domowej? Wszystkie opierają się na prostym założeniu: należy jak najbardziej angażować dziecko w aktualne zajęcie. W tym celu sięgnąć można po pomoce edukacyjne. Powinny być one dla dziecka atrakcyjne, a także stymulować różne narzędzia zmysłów. Pozwalają one także na połączenie procesu edukacji z zabawą, co przynosi najlepsze efekty.

Edukacja w domu ucznia

Pracując z uczniem twarzą w twarz, sytuacja jest ułatwiona. Aby go zaciekawić, warto skorzystać z różnych pomocy dydaktycznych. Przykładowo, tłumacząc czym jest układ słoneczny, można go pokazać uczniowi w sposób multimedialny. Z kolei układ współrzędnych warto zaprezentować dziecku, korzystając ze specjalnej planszy, na której można dodatkowo wykonywać matematyczne ćwiczenia. 

Dobrze jest także w sprytny sposób połączyć zabawę z nauką. Pomogą w tym różne gry tematyczne. Uczeń będzie miał okazję powtórzyć w ten sposób materiał albo zdobyć nowe informacje. W edukacji domowej, nie wolno zaniedbywać zajęć artystycznych. Pędzle, kredki, stemple i inne akcesoria są niezbędne, by dziecko rozwijało swoje artystyczne zdolności i uczyło się wyrażania siebie w twórczym procesie.

Edukacja online

Edukacja przez Internet rodzi wiele problemów. Należy z wyprzedzeniem zaplanować daną lekcję, a także zastanowić się, po jakie pomoce dydaktyczne sięgnąć. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uczeń samodzielnie, przed ekranem komputera układał puzzle, rozwiązywał zadania w książce czy rozwiązywał zadania matematyczne z użyciem specjalnie do tego przygotowanego domino. Rodzice powinni jednak zostać poinformowani o potrzebie wykorzystania konkretnych akcesoriów, dzięki czemu mogą zadbać o to, by dziecko miało je pod ręką w trakcie lekcji. 

Gdzie kupić pomoce do edukacji domowej?

Edukacja domowa daje wiele możliwości. Różnego typu pomoce, gry i akcesoria znaleźć można w ofercie sklepu internetowego mojebambino.pl. Różnorodność asortymentu sprawia, że łatwo jest znaleźć propozycje dostosowane do wieku dziecka i jego możliwości. Są one powiązane z podstawą programową, a jednocześnie pozostają dla uczniów atrakcyjne, wzbudzają ich ciekawość i pozwalają na skuteczniejsze przyswajanie nowych informacji.

Komentarze

Zostaw Komentarz