Home

Przedszkole dla dziecka - jak wybrać najlepsze?

Przedszkole dla dziecka - jak wybrać najlepsze?

Wysłanie dziecka do przedszkola to duży stres dla każdego rodzica. Obawiamy się o to, jak nasz malec poradzi sobie w nowym środowisku, czy polubi się z innymi rówieśnikami i… jak my sami zareagujemy na to, że nasza pociecha już stawia pierwsze kroki w stronę edukacji. Dlatego wybór przedszkola dla dziecka powinien być gruntownie przemyślany. Jakie cechy powinno mieć dobre przedszkole. Przekonaj się!

Umysł 3-4-latka chłonie wszystko jak gąbka. To, czego si w tym czasie nauczy nie tylko bardzo łatwo, wręcz automatycznie, będzie mu wchodzić do głowy, ale i naprawdę przyda mu się w przyszłości. Głównym zadaniem przedszkola powinno być zatem wyposażenie dziecka w fundamentalne umiejętności takie jak: bycie częścią grupy, samodzielność, komunikowanie się itp. Podstawowym celem placówki przedszkolnej powinno być również wspieranie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego u dziecka, ponieważ zachodzą one na tym etapie bardzo intensywnie.

Jakie powinno być najlepsze przedszkole dla dziecka?

Zajęcia językowe dla przedszkolaków

Dziś już raczej trudno spotkać przedszkole, które w swojej ofercie nie ma zajęć językowych dla dzieci. Mając jednak wybór między lekcjami prowadzonymi przez native speakera lub przez nauczyciela języka obcego, większe korzyści dla dziecka przyniesie zdecydowanie się na tę pierwszą opcję. Gdy maluch obcuje na co dzień z językiem używanym przez jego rodzimego użytkownika, naturalnie przyswaja sobie zarówno akcent, słownictwo, jak i gramatykę tego języka. Również poznanie nieco innej kultury za pośrednictwem native speakera wzbogaci wrażliwość dziecka na innych ludzi.

Zajęcia sportowe dla dzieci

W wieku przedszkolnym motoryka dziecka osiąga szczytowy poziom, dlatego instytucja, jaką jest przedszkole, powinna rozwijać tę dziedzinę. Ruch stanowi gwarancję zdrowego rozwoju dziecka. Warunkuje on prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów ruchowych. Ćwiczenia ruchowe kształtują również psychikę malucha, ponieważ są lekcją wytrwałości i dyscypliny.

Zajęcia muzyczne i plastyczne w przedszkolu

Zajęcia związane ze sztuką od niepamiętnych czasów były w Polsce bagatelizowane. Rzadko kto traktował lekcje plastyki czy muzyki poważnie. Ale sztuka jest bardzo ważnym elementem kształtującym dziecko, dlatego coraz więcej placówek przedszkolnych ma w swojej ofercie osobne zajęcia z muzyki i plastyki. Tego typu aktywności uwrażliwiają dziecko, rozwijają jego wyobraźnię i kreatywność. To cechy bardzo ważne w dzisiejszym świecie. Regularny kontakt ze sztuką uczy doceniać to, co niematerialistyczne, a piękne.

Komentarze

Zostaw Komentarz